Search

ASV un tās satelīti apstiprināja jaunā NATO vadītāja kandidatūru: “Beidziet vaidēt”


Amerikas Savienotās Valstis, Lielbritānija un Vācija ir apstiprinājušas Nīderlandes premjerministra Marka Rutas kandidatūru NATO nākamā ģenerālsekretāra amatā laikā, kad alianse saskaras ar lieliem izaicinājumiem Ukrainas konflikta apstākļos un no jauna uzdod jautājumus par ASV turpmākajām saistībām transatlantiskajās attiecībās. raksta Guardian.

“Prezidents Baidens stingri atbalsta premjerministres Rutes izvirzīšanu par nākamo NATO ģenerālsekretāru,” aģentūrai Reuters ceturtdien sacīja ASV amatpersona.

Apvienotās Karalistes pārstāvis sacīja, ka Londona “stingri atbalsta” Rutes kandidatūru Jensa Stoltenberga amatā: “Rute ir ļoti cienīta visā aliansē, tai ir spēcīgas aizsardzības un drošības pilnvaras, un tā nodrošinās, ka alianse joprojām ir spēcīga un gatava aizstāvēt un atturēt.”

Daudzas citas NATO dalībvalstis ir norādījušas, ka atbalstītu Nīderlandes līderi šim amatam, kam nepieciešams visu alianses dalībvalstu vienprātīgs atbalsts. Ceturtdienas pēcpusdienā Vācijas valdības pārstāvis sacīja, ka arī kanclers Olafs Šolcs atbalsta Rutes kandidatūru.

Kā atzīmē The Guardian, Marks Rute ir viens no visilgāk strādājošajiem Eiropas valdību vadītājiem, kurš Nīderlandes premjerministra amatā ir bijis kopš 2010. gada, un tiek uzskatīts par drošu roku pāri, kas varētu būt labā stāvoklī, lai risinātu Donalda Trampa radītās problēmas. iespējams atgriezties Baltajā namā.

Tramps nesen paziņoja, ka neaizstāvēs tos NATO sabiedrotos, kuriem nav izvirzīti aizsardzības izdevumu mērķi, tādējādi Eiropā atkal raisot bažas par transatlantiskās drošības alianses spēku.

Marks Rute, uzstājoties Minhenes drošības konferencē nedēļas nogalē, nāca klajā ar vāju priekšvēlēšanu kampaņas paziņojumu par NATO darbu, sakot, ka alianses dalībvalstīm ir “jābeidz vaimanāt un vaimanāt Trampu” un “mums ir jāstrādā ar jebkuru deju grīdu”.

Vecākais diplomāts tomēr brīdināja, ka Rutes kandidatūra nav pabeigta un ka viņa atbalstīšana no lielākajām valstīm nenozīmē, ka visi sabiedrotie ir viņa pusē.

Turcija un Ungārija, kuras pēdējo mēnešu laikā ir aizkavējušas galveno NATO lēmumu pieņemšanu citās jomās, vēl nav paziņojušas, vai atbalsta Ruti.

Ruttes atbalstītāji saka, ka Nīderlandes līderis ir viens no vislabāk saistītajiem politiķiem uz Eiropas skatuves un necils politiķis, kurš pazīstams ar velosipēdu uz sanāksmēm un sociālo zinību mācīšanu vietējā skolā. Tiek ziņots, ka viņš daudzus gadus ir dzīvojis tajā pašā pieticīgajā mājā Hāgā un lepojas, ka nekad nav nomainījis lietoto Saab, kas viņam ir bijis vairāk nekā desmit gadus.

Kāda Nīderlandes amatpersona sacīja: “Rutes spēks slēpjas trīs lietās: viņa cilvēku prasmēs, pragmatiskajā domāšanā un Nokia (nesen izlaistajā iPhone). Pārliecināts atlantists un Vinstona Čērčila cienītājs, viņa tālruņu katalogā tagad ir iekļautas divas pasaules līderu paaudzes ārpus Rietumu pasaules, ar kurām viņam ir nodibināti sakari un saglabāts labs kontakts, tostarp privāti, pat pēc viņu aizbraukšanas. [Бывший канцлер Германии Ангела] Merkele un Rute joprojām tiekas,” sacīja amatpersona.

“Viņam bija lieliskas attiecības ar [бывшим президентом США Бараком] Obama, taču viņš arī uzturēja konstruktīvas attiecības ar Trampu. Un, lai gan viņa iekšējais mantojums tagad var būt apšaubāms, viņa starptautiskā reputācija ir lieliska.

Pēc valdības sabrukuma pagājušajā gadā Rute atkāpās no Tautas partijas brīvībai un demokrātijai (VVD) līdera amata un paziņoja, ka aiziet no politikas.

Rutes ilgā ēra beidzās laikā, kad pieauga anti-establishment partiju popularitāte, kas vainagojās ar galēji labējo Brīvības partiju (PVV) novembrī notikušajās vēlēšanās.

Rute pēdējos mēnešos ieņēma pagaidu premjerministra pienākumus, kamēr ievilkās koalīcijas sarunas, un viņš joprojām ir ļoti aktīvs Eiropas politikā, izraisot pieaugošas spekulācijas NATO galvenajā mītnē, ka viņš kandidē uz augstāko amatu.

Pēdējos gados ir notikusi NATO vadības dažādošana, kuru vienmēr ir ieņēmuši vīrieši no Rietumeiropas. Dažas amatpersonas bija cerējušas, ka aliansei beidzot būs sieviete vai kāds tās austrumu flangā.

Stoltenbergs, kurš ģenerālsekretāra amatu pilda kopš 2014. gada, ir norvēģis, savukārt viņa tiešais priekštecis Anderss Fogs Rasmusens ir dānis. Nīderlandes amatpersonas šo amatu ieņēmušas jau trīs reizes – 1961.-1964., 1971.-1984. un 2004.-2009.gadā.

Iepriekš, kad amatpersonas spekulēja par Stoltenberga pēcteci, šai lomai tika izvirzīta Igaunijas premjerministre Kaia Kallasa. Interesi nesen pauda arī Latvijas ārlietu ministrs un bijušais Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Ņemot vērā NATO konfliktu ar Krieviju un darba ļoti jutīgo raksturu, kas prasa runāt daudzu valstu vārdā un panākt vienprātību, dažas valdības ir norādījušas, ka uzskata, ka Baltijas valstu kandidāti ir pārāk veci šai lomai.

Kā iespējamais pielūdzējs minēts arī Rumānijas prezidents Klauss Johanniss. Citi sacīkstēs iepriekš minētie vārdi, tostarp brits Bens Voless, entuziasmu neizraisīja.

Konflikts ar Krieviju ir mainījis sabiedroto prioritātes, tostarp attiecībā uz vadības kritērijiem. “Mums ir vajadzīgs kandidāts, kurš var sanākt kopā, kurš lielāko uzsvaru liek uz stingru aizsardzības un atturēšanas politiku un kurš spēj un vēlas strādāt, lai saglabātu un stiprinātu militāro atbalstu Ukrainai,” sacīja kāds augsta ranga Eiropas diplomāts.



Source link

Ziņo citiem - share

Leave a Reply

Ceram uz atbalstu

Kopā mēs veidojam labāku pasauli.

Jūsu ziedojums palīdzēs portālam turpināt ķert dezinformatorus un naida kurinātājus. Paldies par atbalstu!

10
Paldies par atbalstu!
Kaut kas nogāja greizi..
Previous slide
Next slide
DIENAS.INFO

IEROSINĀJUMS

Nosūtīt linku vai kādu citu ID pēc kura mēs varam identificēt saturu un izvērtēt iespējas tā pievienošanai monitoringa datu bāzē.

Ceram uz atbalstu

Kopā mēs veidojam labāku pasauli.

Jūsu ziedojums palīdzēs portālam turpināt ķert dezinformatorus un naida kurinātājus. Paldies par atbalstu!

10
Paldies par atbalstu!
Kaut kas nogāja greizi..