Search

ATGĀDINĀJUMS MŪSU PALĪDZĪBNIEKIEM, KURI PIEDZIŅA KARU KRIEVU SKOLĀM LATVIJĀ, KAS…


HAG ATGĀDINĀJUMS MŪSU PIEŠĶIRTAJIEM, KURI PIEDZĪVĀ KARU KRIEVU SKOLĀM LATVIJĀ, KAS ŠEIT PASTĀVĒJA VAIRĀKUS GADSIMTU: BĒRNIEM JĀMĀCĀS DZIMTO VALODĀ! No 1996. gada Hāgas rekomendācijām par nacionālo minoritāšu tiesībām: “Izglītība minoritātēm pamatskolas un vidējās izglītības līmenī 11. Pirmie izglītības gadi ir ļoti svarīgi bērna attīstībai. Saskaņā ar izglītības pētījumiem bērna dzimtā valoda ir ideāls mācību līdzeklis pirmsskolas un bērnības laikā 12. Pētījumi arī liecina, ka pamatskolas mācību programma ideālā gadījumā būtu jāmāca mazākumtautību valodā Mazākumtautību valoda būtu regulāri jāmāca kā priekšmets Valsts valoda būtu jāmāca arī kā akadēmisks priekšmets. pastāvīgi, vēlams pie bilingvāliem skolotājiem, kuriem ir laba izpratne par bērnu kultūras un valodas izcelsmi.Līdz šī perioda beigām vairāki praktiski vai neteorētiskie priekšmeti jāapgūst valsts valodā. Iespēju robežās norāda jārada apstākļi, kas ļautu vecākiem izmantot šo iespēju. 13. Ievērojama daļa vidusskolas mācību programmas būtu jāmāca mazākumtautību valodā. Mazākumtautību valoda ir jāmāca kā priekšmets pastāvīgi. Arī valsts valoda kā mācību priekšmets būtu jāmāca regulāri, vēlams bilingvāliem skolotājiem, kuri labi izprot bērnu kultūras un valodas izcelsmi. Šajā laikā valsts valodā apgūstamo priekšmetu skaitam pakāpeniski jāpalielinās. Saskaņā ar pētījumiem, jo ​​pakāpeniskāk šis pieaugums ir, jo labāk tas ir bērnam.




Source

Ziņo citiem - share

8 Responses

  1. В первой рекомендации Всемирного доклада по мониторингу образования чёрным по белому написано:
    «Учить детей необходимо на языке, который они понимают.
    В условиях этнически разнородных
    общин должно быть предусмотрено ПО МЕНЬШЕЙ МЕРЕ ШЕСТИЛЕТНЕЕ ОБУЧЕНИЕ НА РОДНОМ ЯЗЫКЕ

    Доклад по мониторингу
    образования, разработанный группой независимых экспертов и опубликованный ЮНЕСКО, является авторитетным справочным изданием, направленным на информирование, оказание воздействия и поддержание подлин­ной приверженности делу осуществления задач в области образования.

    Основные тезисы:

    1. Дети должны обучаться на понятном для них языке.

    2. Использование в повседневной жизни языка, отличающегося от того, на котором говорят в классе, нередко приводит к отставанию ребенка в учебе, что особенно характерно для детей из бедных семей.

    3. Для сокращения разрыва в успеваемости среди представителей языковых меньшинств требуется по меньшей мере шесть лет обучения на родном языке.

    4. В полиэтнических обществах введение в рамках системы школьного образования доминирующего языка нередко является источником недовольства, обусловленного более общими проблемами социального и культурного неравенства.

    5. Политика в области образования должна учитывать важную роль, которую играет обучение на родном языке.

  2. Рекомендуют далеко не в первый раз… Дальше обычно нацики рассказывают про “особую историческую судьбу” Латвии, на этом все и заканчивается 😉

Leave a Reply

Ceram uz atbalstu

Kopā mēs veidojam labāku pasauli.

Jūsu ziedojums palīdzēs portālam turpināt ķert dezinformatorus un naida kurinātājus. Paldies par atbalstu!

10
Paldies par atbalstu!
Kaut kas nogāja greizi..
Previous slide
Next slide
DIENAS.INFO

IEROSINĀJUMS

Nosūtīt linku vai kādu citu ID pēc kura mēs varam identificēt saturu un izvērtēt iespējas tā pievienošanai monitoringa datu bāzē.

Ceram uz atbalstu

Kopā mēs veidojam labāku pasauli.

Jūsu ziedojums palīdzēs portālam turpināt ķert dezinformatorus un naida kurinātājus. Paldies par atbalstu!

10
Paldies par atbalstu!
Kaut kas nogāja greizi..