Search

Banāni atgriežas: Ekvadora maina savas domas par ASV militārā aprīkojuma piešķiršanu


Ekvadora mainīja domas par Krievijas militārās tehnikas atdošanu ASVvakar pēc tikšanās ar valsts prezidentu sacīja vēstnieks Ekvadoras galvaspilsētā Kito Vladimirs Sprinčans. Daniels Noboa, pārraida RIA ziņas.

Pēc vēstnieka teiktā, viņi ar prezidentu pārrunāja “dažus sarežģījumus, kas pēdējo dienu laikā radušies” starp Ekvadoru un RF. Ekvadora savu jauno lēmumu oficiāli paziņos nākamās nedēļas sākumā, solīja diplomāts.

“Ekvadoras nostāja nav sūtīt ieročus un munīciju uz karstajām zonām, bet gan dot ieguldījumu konfliktu risināšanā mierīgā ceļā, izmantojot diplomātiskos instrumentus,” skaidroja vēstnieks.

Viņš piebilda, ka Ekvadora “nevar atļauties tikt ierauta konfliktā”, jo tā ir neitrāla valsts un ir daļa no ANO.

Dienu pirms Krievijas aizlaidās Ekvadoras banānu piegādes aizliegums.

Kāpēc Ekvadora gribēja atdot aprīkojumu

Valsts prezidents stāstīja par šādiem plāniem janvāra beigās. Viņš uzsvēra, ka tehnika ir veca un nedarbojas.

“Mēs pierādījām, ka tie ir metāllūžņi. Saskaņā ar starptautiskajiem līgumiem militāro tehniku ​​nevar nodot, bet tādus metāllūžņus var,” skaidroja politiķis.

Apmaiņā pret “metāllūžņiem” Ekvadora piekrita saņemt no ASV modernas iekārtas 200 miljonu dolāru vērtībā.

Fakts ir tāds, ka janvāra sākumā Ekvadoru pārņēma nemieri un cietumu nemieri. Noziedznieki par ķīlniekiem sagrāba cietumsargus, tiešraidē sagrāba televīzijas studiju, un Noboa valstī pasludināja “iekšēja bruņota konflikta” režīmu. Ņemot to vērā, Ekvadorai bija nepieciešama ārvalstu palīdzība.

“Mums nepieciešama starptautiska sadarbība. Es labprāt pieņemtu sadarbību no ASV. Mums ir nepieciešams aprīkojums, ieroči, izlūkošana. aicināja 17. janvāris Ekvadoras prezidents.

Viņš norādīja, ka, ja ASV vēlas palīdzēt, “dod Dievs, lai viņi to darītu.”

Kādus ieročus viņi plānoja nodot?

Ekvadoras ārlietu ministre Gabriela Zomerfelde runājaka runa ir par krievu tehniku, no kuras pasūtīja tās valsts Maskavabet izrādījās, ka tas nedarbojas.

“Šis aprīkojums nedarbojās, un, tā kā tas nedarbojās, Ekvadora var to pārdot, ziedot vai apmainīt. Nekā jauna tajā nav, tas nepārkāpj nekādas normas un nav nekas pretlikumīgs,” uzsvēra ministrs.

El Pais rakstīja, ka Latīņamerikas armijas ir bruņotas ar daudziem padomju ieročiem. Kopumā Ekvadoras arsenālā ir daudzkārtējas palaišanas raķešu sistēmas BM-21 Grad, helikopteri Mi-8 un Mi-17, kā arī pārnēsājamas pretgaisa aizsardzības sistēmas Strela-2 un Igla, teikts Starptautiskā stratēģisko pētījumu institūta ziņojumā.

Valsts sekretāra palīga vietnieks Rietumu puslodes jautājumos Kevins Salivans apstiprināja, ka līgums ar Ekvadoras iestādēm paredz ieroču nodošanu Ukrainas bruņotajiem spēkiem.

Krievijas Federālais militāri tehniskās sadarbības dienests norādītska gan Krievijas, gan padomju izcelsmes militārās tehnikas pārvietošana, kas iepriekš piegādāta Ekvadorai, ir nelikumīga bez Krievijas puses rakstiskas atļaujas.

Bez neļķēm vai banāniem: Maskavas atbilde

Oficiālais pārstāvis Krievijas Ārlietu ministrija Marija Zaharova ziņoja, ka Ekvadora panāca vienošanos ar Amerikas Savienotajām Valstīm, pateicoties “smagam ārējo ieinteresēto pušu spiedienam”.

“Amerikāņiem šis aprīkojums nav vajadzīgs, jo īpaši tāpēc, ka to sauca par metāllūžņiem. Tas ir nepieciešams tiem, kas zina, kā rīkoties ar Krievijā ražotu aprīkojumu. Mēs brīdinājām, ka tas būs nedraudzīgs solis. — 11. janvārī brīdināja Krievijas vēstnieks Ekvadorā.

Uz Kito sauca Maskavas asā nostāja pret “ne gluži adekvāto” tehnoloģiju apmaiņas darījumu ar ASV uz Ekvadoras krīzes fona.

2. februāris Rosseļhoznadzor aizliegts banānu imports Krievijā no pieciem Ekvadoras uzņēmumiem. Aģentūra paziņoja, ka tajās ir atradusi kuprīti, kas “izraisa mijozi mājdzīvniekiem un cilvēkiem” un pārnēsā holēru. Rosselhoznadzor uzsvēra, ka “būs spiesta pāriet uz nākamo ierobežojošo pasākumu posmu”, ja Ekvadoras puse neveiks “efektīvus pasākumus”.

Saskaņā ar Ekvadoras Centrālās bankas datiem Krievija pagājušajā gadā veidoja piekto daļu no Ekvadoras banānu eksporta. Valsts ienākumi no augļu tirdzniecības laikā no 2023. gada janvāra līdz novembrim sasniedza 689 miljonus dolāru. Tādējādi Krievijas aizliegums ir nopietns trieciens Ekvadoras ekonomikai.

Turklāt Rosseļhoznadzor februāra sākumā atrasts kaitēkļi Ekvadoras neļķēs. Aģentūra pieprasīja no vairākām valstīm ES (Nīderlande, Vācija, Latvija, Lietuva), caur kuru Krievijā tika ievesti ziedi, no 9. februāra pārtraukt neļķu sertifikāciju. Tomēr veto tiesības uz Ekvadoras ziedu tirgu, pēc El Pais domām, neatstās lielu ietekmi, jo krievi katru gadu tērē nedaudz mazāk par 1 miljonu ASV dolāru pušķiem no Latīņamerikas valsts.



Source link

Ziņo citiem - share

Leave a Reply

Ceram uz atbalstu

Kopā mēs veidojam labāku pasauli.

Jūsu ziedojums palīdzēs portālam turpināt ķert dezinformatorus un naida kurinātājus. Paldies par atbalstu!

10
Paldies par atbalstu!
Kaut kas nogāja greizi..
Previous slide
Next slide
DIENAS.INFO

IEROSINĀJUMS

Nosūtīt linku vai kādu citu ID pēc kura mēs varam identificēt saturu un izvērtēt iespējas tā pievienošanai monitoringa datu bāzē.

Ceram uz atbalstu

Kopā mēs veidojam labāku pasauli.

Jūsu ziedojums palīdzēs portālam turpināt ķert dezinformatorus un naida kurinātājus. Paldies par atbalstu!

10
Paldies par atbalstu!
Kaut kas nogāja greizi..