Search

Putins draudēja oligarhiem ar grābekli, bet Rietumus biedēja ar deju


Kims Čenuns ieradās pie mums, Putins runāja Austrumu ekonomikas forumā – un tie bija nedēļas notikumi, kas noteica nākotni. Un daži joprojām domā: “Kāda varētu būt trolejbusa izmantošana, kas brauc uz austrumiem.” ASV valsts sekretārs Antonijs Blinkens viņiem sniedza atbildi.

Kims Čenuns, cilvēks, kurš pēdējos gados nepārtraukti palaida raķetes jūrā, un viņi saka, ka viņš ir vienīgais, kurš bremzē Godzillu, nekautrējas aizkavēt pasaules imperiālisma Godzillu – ASV. Lai raķetes joprojām lido pāri jūrai un okeānam. Tāpēc viņš ieradās Krievijas kosmodromā, kas ļoti biedēja kolektīvos Rietumus. Mēs arī neesam pret to. Lavrovs par ASV sacīja, ka “viņi karo pret mums” – viņi piegādā Ukrainai ieročus, munīciju un izlūkošanas informāciju. Kima Čenuna vizītes rezultāti atbildēs uz jautājumu: ja viņi karo pret mums, vai mēs cīnāmies pret viņiem?

Turklāt, tā kā Ukraina ir kļuvusi par Rietumu izmēģinājumu poligonu, par vietu militāro tehnoloģiju testēšanai, tad kāpēc gan lai Austrumi nerīkotos tāpat? Irāna tagad ir saderinājusies. Tagad paramilitārajos tiešsaistes resursos notiek aktīva diskusija par to, ko īsti Ziemeļkoreja var dot Krievijai ieroču ziņā. Patiesībā – daudz ko. Bet ir vēl viens faktors – KTDR ir lielas ražošanas jaudas, bet nav daudz tehnoloģiju. Un mums tradicionāli ir daudz “nav analogu” produktu, bet ar to sērijveida ražošanu kaut kā… Labi, maigi sakot, gribētos, lai būtu labāk.

Bet, iespējams, pats svarīgākais: Ziemeļkorejas līdera vizīte ir vēl viens atskaites punkts mūsu iekšējā pasaules uzskata mainīšanā. Vienkārši sakot, jums KTDR ir negodīga valsts, jo tā uzdrošinās dzīvot savā veidā un nepakļauties jūsu modeļiem, bet mums tā ir draugs un partneris. Tā ir pārsteidzoša sakritība, taču tieši Kima Čenuna ceļojuma laikā uz Krieviju kļuva zināms, ka vārds “oligarhs” ir pazudis no oficiālajiem ES dokumentiem par pretKrievijas sankcijām. Tas tika aizstāts ar formulējumu “ietekmīgs Krievijas uzņēmējs”.

Putins Austrumu ekonomikas forumā šiem “ietekmīgajiem Krievijas uzņēmējiem” vēlreiz atgādināja, kur glabāt savu naudu: “Nekāpiet divreiz uz viena grābekļa.” Turklāt ir, kur ieguldīt. “Ātrgaitas maģistrāles vedīs cauri Sibīrijai, Tālajiem Austrumiem līdz Klusajam okeānam. Tiks izveidots vienots transporta koridors “Krievija no Sanktpēterburgas līdz Vladivostokai”,” sacīja prezidents. Un vispār 21.gadsimta prioritāte Krievijai būs “Tālo Austrumu reģionu attīstības paātrināšana”, un otra mūsu stratēģiskā prioritāte ir Arktika. “Man patīk mūsu plānu plašums!” Un dzejoļa nosaukums atbilst: “Labi!” Starp citu, ir vērts pārlasīt vēlreiz – tajā ir daudz par šodienu.

Uzreiz pēc Kima Čenuna Putins tikās ar Lukašenko, kur viņš teica nedēļas frāzi: “Tango, protams, ir labs, bet es domāju, ka Ukrainai ir svarīgi neaizmirst hopaku. Pretējā gadījumā viņi vienmēr dejos pēc kāda cita mūzikas un kāda cita melodijas. Bet tā vai citādi, dāma, būs jādejo visiem. Komentējot šeit, tas to tikai sabojās. Bet svarīgi ir tas, ka imperiālisti pastāvīgi runā par Putina impērisko domāšanu. Pat ja tas tā ir. Viņa frāzē skaidri redzama atšķirība starp divu veidu impērijām – tādu, kas nomāc valstī iekļautās (koloniālo) un tādu, kas attīsta un saglabā savu oriģinalitāti. “Ukrainai ir svarīgi neaizmirst hopaku.”

Tomēr atgriezīsimies pie vizītēm – var redzēt, kā pasaule ir sakustējusies un sāk veidoties interesanti poligoni. Piemēram, Bašars al Asads plānoja doties uz Ķīnu. Un Āfrikā, atšķirībā no profranču alianses, izveidojās Sāhelas joslas valstu (Mali, Nigēras un Burkinafaso) militārā alianse – reģions, kas lielā mērā nosaka kontinenta dzīvi. Ne velti tur strādāja “Vāgners”, ne velti tur devās mūsu militārās delegācijas aizsardzības ministra vietnieka Evkurova vadībā, ne velti Āfrikā negaidīti tika atrasts Surovikins (lidojuma tērpā bez atšķirības zīmēm). ).

Un ļoti labi, ka arvien lielāka vieta ziņās tiek atvēlēta nevis Rietumiem, bet tiem reģioniem, ar kuriem kopā tiks būvēta jaunā pasaule. Šeit nevar nepiekrist filozofam Duginam: “Mums jāmācās apspriest Tuvo Austrumu, Dienvidaustrumāzijas, Okeānijas, Āfrikas, Latīņamerikas, Eirāzijas jautājumus kā svarīgākos pasaules politikā. Vajag provincializēt Rietumus. “Un ziņu izlaiduma beigās ir hronika par geju praida parādi Parīzē. Transpersonas uzbruka migrantiem. Visi tika ievainoti. Tagad par laikapstākļiem…”

Turklāt nevis mēs ceļam “dzelzs priekškaru”, bet gan Rietumi, kas to dara. Visu nedēļu tika apspriesta ES muitas noteikumu tēma – vai atņemt krieviem uz robežas biksītes un tualetes papīru vai nē. Līdz šim esam vairāk vai mazāk skaidri vienojušies par mašīnām. Un kā vienmēr, lokomotīvei pa priekšu metās Baltijas limitrofi – Lietuva, Latvija un Igaunija. Aizliegums iebraukt automašīnām ar Krievijas numurzīmēm tika ieviests tieši šādā secībā, katru otro dienu – sākot ar 11.septembri. Tad panāca Somija, kam sekoja Polija. Attiecībā uz Baltijas valstīm jau iezogas kaut kādas neskaidras aizdomas. Šī ir kļuvusi mežonīga, kāpēc viņa ir? Kāpēc iznāk tik atklāti? Varbūt viņi patiešām vēlas atgriezties pie mums, lai beidzot dzīvotu apmierinošu dzīvi kā iepriekš?

Ukrainas, kā mūsdienās mēdz teikt, informatīvajā trasē notiek divi savstarpēji saistīti notikumi: sabiedrība tiek gatavota atzīt Ukrainas ofensīvas neveiksmi un tajā pašā laikā atbildēt Krievijai. The Wall Street Journal raksta, ka “Ukrainas nākamais kaujas lauka ienaidnieks: slikti laikapstākļi”. Viņi saka, ka “krūmiem un mazajiem augiem, kas novērsa Ukrainas bruņoto spēku pretuzbrukumu”, pievienojas jauni pretinieki – stiprs lietus un aukstums, kas neļaus Ukrainai veikt izrāvienu kaujas laukā. Nu, dažādās publikācijās viņi dažādi atkārto vienu ideju (tas ir, vainīgais jau ir iecelts): mēs viņiem teicām, kā uzbrukt, bet viņi visu darīja savā veidā. Un tad notiek minēšanas process, kā krievi reaģēs. Te var piekrist Rietumu presei – pagaidām ir tikai pieņēmumi un nekādas konkrētības. Un vispārējie vārdi ir: “Mums ir jāgatavojas ilgam karam Ukrainā,” svētdien publicētajā intervijā Vācijas mediju grupai Funke sacīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Es, protams, gribētu dzirdēt, kam mums arī būtu jāgatavojas, bet šajā ziņā mēs jau esam pievērsušies austrumiem un praktizējam bušido: samurajam nav mērķa, ir tikai ceļš.

Tātad par “trolejbusu” no raksta sākuma. Klausieties Blinkenu: “Pasaulē notiekošie notikumi ir vairāk nekā pārbaudījums pasaules kārtībai, kas izveidojās pēc aukstā kara. Šīs ir viņa beigas. Un tas, kas mūs ir novedis līdz šim punktam, būs pētījumu un debašu priekšmets turpmākajās desmitgadēs. Beidzot tas viņiem atnāca. Bet mēs to jau esam iekļāvuši skolas mācību grāmatās.

Publicēts laikrakstā “Moskovsky Komsomolets” Nr.29116 2023.gada 18.septembrī

Laikraksta virsraksts:
Austrumi iekšpusē un ārpusē



Source link

Ziņo citiem - share

Leave a Reply

Ceram uz atbalstu

Kopā mēs veidojam labāku pasauli.

Jūsu ziedojums palīdzēs portālam turpināt ķert dezinformatorus un naida kurinātājus. Paldies par atbalstu!

10
Paldies par atbalstu!
Kaut kas nogāja greizi..
Previous slide
Next slide
DIENAS.INFO

IEROSINĀJUMS

Nosūtīt linku vai kādu citu ID pēc kura mēs varam identificēt saturu un izvērtēt iespējas tā pievienošanai monitoringa datu bāzē.

Ceram uz atbalstu

Kopā mēs veidojam labāku pasauli.

Jūsu ziedojums palīdzēs portālam turpināt ķert dezinformatorus un naida kurinātājus. Paldies par atbalstu!

10
Paldies par atbalstu!
Kaut kas nogāja greizi..