Search

Somi ir laimīga tauta, bet Vācijā prieka trūkst


Globālā laimes uztvere pārsteidz ar savu pastāvību, neskatoties uz visā pasaulē valdošajām krīzēm. Tā secināts neatkarīga ekspertu grupa jaunajā ziņojumā “World Happiness Report”, kas publicēts saistībā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas pasludināto Starptautisko laimes dienu.

Somija jau sesto gadu pēc kārtas ir neapšaubāma līdere starp pasaules laimīgākajām valstīm – neskatoties uz kraso drošības situācijas pasliktināšanos Eiropā Ukrainas konflikta rezultātā un Somijas joprojām nepilnīgo iestāšanos NATO.

Vāciešiem ir sliktāk ar laimi

ES tālākajai ziemeļu dalībvalstij zināmā attālumā seko Dānija, Islande, Izraēla un Nīderlande, bet pirmo desmitnieku noslēdz Zviedrija, Norvēģija, Šveice, Luksemburga un Jaunzēlande, kas visas ir NATO kandidātvalstis. Salīdzinot ar pagājušo gadu, Izraēla no devītās ir pakāpusies uz ceturto vietu. Vācija šoreiz ieņēma 16. vietu – par divām pozīcijām sliktāk nekā pērn. No 137 valstīm, kas piedalījās aptaujā, Afganistāna un Libāna ir visnelabvēlīgākajā situācijā.

Šeit ir laimes faktori

Pētnieki, kas publicē ziņojumu, pamatojoties uz Gallup aptaujām, aprēķina vērtējumu katrā gadījumā atsevišķi, pamatojoties uz datiem par pēdējiem trim gadiem. Viņi identificēja sešus galvenos laimes faktorus: sociālais atbalsts, ienākumi, veselība, brīvība, augstsirdība un korupcijas neesamība.

Neskatoties uz vairākām krīzēm, kas pārklājas, dzīvībai svarīgās pazīmes lielākajā daļā pasaules iedzīvotāju ir saglabājušās ļoti stabilas, raksta pētnieki. Laikā no 2020. līdz 2022. gadam, kad dominēja Koronas pandēmija, vidējie rādītāji pasaulē bija tikpat augsti kā trīs gadus pirms pandēmijas. Saskaņā ar ziņojumu cilvēki kopumā jūtas ērtāk valstīs, kur laime un labklājība tiek sadalīta starp iedzīvotājiem pēc iespējas vienmērīgāk.

Izmaiņas reitingos atspoguļoja ilgtermiņa tendenču turpinājumu, piemēram, Baltijas valstu – Lietuvas (20.), Igaunijas (31.) un Latvijas (41.) – reitinga uzlabošanos. Pat šajos grūtajos gados pozitīvas emocijas tur tika atrastas divreiz biežāk nekā negatīvās.

Jaunajā pārskatā Ukraina (92) un Krievija (70) ir nedaudz augstākas nekā pirms gada, lai gan Ukrainas kopvērtējums – atšķirībā no Krievijas – ir krities minimāli. “Neskatoties uz iznīcināšanas un nodarīto postījumu apmēriem, dzīvības rādītāji Ukrainā 2022. gada septembrī bija augstāki nekā pēc 2014. gada.”

Vācija saka tā:

Nosauktas par labākajām tūrisma aģentūrām Vācijā

EZB būtiski paaugstina procentu likmes – kādi ir riski Vācijai

Vai Vācijā ir iespējams atslēgt elektrību straujā patēriņa pieauguma dēļ

Kā lauzt īres līgumu Vācijā, ja pārvācies strādāt – atbild jurists

Elektroauto no Volkswagen ID. 2visi par 20 000 – pirmizrāde pasaulē un Vācijā

Kad iepirkties Vācijā, lai ietaupītu 1000 eiro gadā

Tikai 6% vāciešu plāno iegādāties īpašumu

Atlaišana, kompensācija un pabalsti Vācijā – atbild jurists

Stiftung Warentest ir atradis mikrobus sviestā. Kuri ražotāji pārliecināja par produkta kvalitāti



Source link

Ziņo citiem - share

Leave a Reply

Ceram uz atbalstu

Kopā mēs veidojam labāku pasauli.

Jūsu ziedojums palīdzēs portālam turpināt ķert dezinformatorus un naida kurinātājus. Paldies par atbalstu!

10
Paldies par atbalstu!
Kaut kas nogāja greizi..
Previous slide
Next slide
DIENAS.INFO

IEROSINĀJUMS

Nosūtīt linku vai kādu citu ID pēc kura mēs varam identificēt saturu un izvērtēt iespējas tā pievienošanai monitoringa datu bāzē.

Ceram uz atbalstu

Kopā mēs veidojam labāku pasauli.

Jūsu ziedojums palīdzēs portālam turpināt ķert dezinformatorus un naida kurinātājus. Paldies par atbalstu!

10
Paldies par atbalstu!
Kaut kas nogāja greizi..