Search

Un Āfrika mums ir tik ļoti vajadzīga: ko Tveras reģions dod un saņem no kontinenta augošajām ekonomikām


Uz sankciju fona Krievijas Federācija arvien skaidrāk norāda uz pavērsienu ne tikai uz austrumiem, bet arī uz dienvidiem, tostarp uz Melno kontinentu. Āfrika ir vieta, kur pret Krieviju tiešām izturas draudzīgi. Galvenais tam ir PSRS atbalsts atbrīvošanas kustībām bijušajās Rietumu kolonijās 20. gadsimta otrajā pusē un liela mēroga, bieži vien neieinteresēta ekonomiskā palīdzība. Savulaik mūsu valsts kontinentā uzcēla 300 rūpniecības uzņēmumus, kas tagad ir vērsti uz mūsu tehnoloģijām.

Skaitļi un fakti

Pilnā sparā rit gatavošanās otrajam Krievijas un Āfrikas samitam, kas paredzēts 2023. gada jūlijā Sanktpēterburgā. Maskava izsūtīja ielūgumus uz forumu visām Āfrikas Savienības dalībvalstīm. Šī sanāksme ir paredzēta, lai dotu jaunu impulsu politiskajai, tirdzniecības, ekonomikas, investīciju, zinātnes, tehnikas un humanitārajai sadarbībai.

Samitam būtu jātuvojas ar konkrētiem rezultātiem parakstīšanai gatavu līgumu veidā, sacīja Krievijas Federācijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras viceprezidents Vladimirs Padaļko. Iepriekš Krievijas Federācijas ekonomiskās attīstības ministrs Maksims Rešetņikovs ierosināja Tirdzniecības un rūpniecības kamerai izstrādāt jaunas divpusējas biznesa padomes starp Krieviju un daudzsološajiem Āfrikas attīstības reģioniem.

“Viņi tikai mūs gaida un gaida, ko mēs varam darīt. Prasa mums enerģiju, mums prasa ūdens attīrīšanas tehnoloģijas, sadzīves atkritumu apkarošanas tehnoloģijas, sadarbību pārtikas jomā,” sadarbības perspektīvas komentēja Kremļa pārstāvis un piebilda, ka Krievijas Federācijai ir jāvēršas Āfrikā un jāatrod. tur “vecie jaunie partneri”.

Mūsdienās Āfrikā ir 55 valstis, 10 tūkstoši dažādu tautu un tautību, kas sastāda 1 miljardu 400 miljonus cilvēku. No tiem vairāk nekā puse ir jaunieši, kas mūsdienās izraisa straujāko iedzīvotāju skaita pieaugumu uz planētas. Āfrika ir 30% no pasaules resursiem, kas vēl nav pat pilnībā izpētīti un izplatīti.

Krievijas Zinātņu akadēmijas Āfrikas studiju institūta direktore Irina Abramova MK lappusēs runāja, ka ir jāatkāpjas no stereotipiem, ka Āfrika ir nabadzības un atpalicības reģions. Mums ir jādomā stratēģiski par nākotni, kā to dara ķīnieši. Ķīna faktiski ir ieņēmusi visas tās nišas, kuras Padomju Savienība pameta. Ķīnai Āfrikā ir uzkrāti 100 miljardi investīciju, un gada tirdzniecības apgrozījums ir aptuveni 200 miljardi (2021. gadā Krievijā bija tikai nedaudz vairāk par 17).

Ja Krievija vēlas kļūt par veiksmīgu lielvalsti, tai ir nepieciešama piekļuve jauniem, strauji augošiem tirgiem, piemēram, Āfrikai.

Pagājušajā vasarā Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs lielās tūres laikā pa makroreģionu uzsvēra, ka Āfrikas kontinenta loma Krievijas jaunajā ārpolitikas koncepcijā tiks vēl vairāk nostiprināta, galvenokārt Rietumu spiediena dēļ.

Krievijas eksporta uz Āfriku pamats ir pārtika, minerālprodukti, ieroči, kā arī graudi, augu eļļas, amonjaks, vara izstrādājumi, kokmateriāli un … radara iekārtas. No turienes nāk augļi, dārzeņi, kakao, tabaka, alumīnija oksīds.

Un nākotnē, pēc 10-20 gadiem, Āfrika būs milzīgs medicīnas un izglītības pakalpojumu tirgus. Un galvenā tendence ir šo pakalpojumu lokalizācija pašā Āfrikā.

Un no mūsu loga ir redzama pat Kenija

Afanasijs Ņikitins bija pirmais no tveriešiem, kas uzkāpa uz Āfrikas zemi. Jau atceļā no Indijas viņa ceļš veda caur Āfrikas ragu. Kopš tā laika ir pagājuši gandrīz 550 gadi, un ir pienācis laiks noskaidrot, vai Tveras reģions var pievienot savu pieskārienu Krievijas un Āfrikas mijiedarbības kopējai ainai.

Šie kontakti mums ir caur reģionālo tirdzniecības un rūpniecības kameru. Jūs nevarat viņiem zvanīt pārāk bieži, bet partneri gūst priekšstatu vienam par otru.

Tā Tverā viesojās Kenijas Republikas vēstnieks Krievijā Pols K. Kugats, atzīmējot savas valsts interesi organizēt tiešas tējas, kafijas un ziedu piegādes uz Krievijas reģioniem, apejot Eiropas starpnieku ķēdi. Savas infrastruktūras, loģistikas un ražošanas potenciāla ziņā Tvera ir diezgan spējīga kļūt par galveno izplatītāju centru, kas saņem produktus no Kenijas, apstrādā tos un pēc tam nosūta uz reģioniem. Savukārt no mūsu pilsētas uz šo vienu no attīstītajām Āfrikas valstīm var piegādāt metālapstrādes izstrādājumus, jo īpaši būvkonstrukcijas.

Un dzeltenajā karstajā Āfrikā tās centrālajā daļā gandrīz 60 gadus Ugandas štats dzīvo un virzās pa savu suverēnu kursu, metot nost britu koloniālisma jūgu. Dzimstības līmenis šajā valstī ir 6,73, kas ir otrs augstākais rādītājs pasaulē. Ugandas iedzīvotāju vidējais vecums ir tikai 15 gadi, kas kopumā padara valsti par jaunāko uz planētas. Un, kas raksturīgs, Ugandas diplomāti Tverā viesojušies jau vismaz divas reizes. 2020. gadā brauciens bija mācību brauciens, savukārt 2022. gadā Ugandas Republikas pilnvarotais lietvedis Rutazindva Gideons Mvēbaze tika uzaicināts uz Milfoods LLC kafijas grauzdēšanas rūpnīcu, kur pārrunāja kafijas un tējas popularizēšanu no Latvijas Republikas. Uganda uz Krievijas Federācijas tirgiem. Turklāt, kā stāsta Tveras Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Vladislavs Šorikovs, viesi bijuši patīkami pārsteigti, uzzinot, ka kontinenta attīstītākā valsts Ēģipte pērk vietējās vieglās automašīnas.

Runājot par Augšvolgas reģiona eksporta-importa mijiedarbību ar Āfrikas valstīm, pēc 2021. gada datiem par neapšaubāmu līderi kļuva Ēģipte, kas iegādājusies Tveras vieglos automobiļus vairāk nekā 168 miljonu USD vērtībā. Importa ziņā par čempioni izrādījās Zambija, kas Tveras partneriem pārdeva preces 2,36 miljonu dolāru vērtībā. Melnā kontinenta valstu sarakstā, kuras 2021. gadā veica tirdzniecību ar Tveras reģionu, ir arī Alžīrija, Angola, Burundi, Mauritānija, Maroka, Ruanda, Sjerraleone, Tanzānija, Tunisija, Uganda un Dienvidāfrika. Šīs tautas nebūt nav monolītas: cietzemes rietumu krastā dzīvojošie atšķiras no austrumu krasta iedzīvotājiem, un Ziemeļāfrikas arābu iedzīvotāju paradumi nav līdzīgi Centrālās “melnās” Āfrikas paražām. .

Atrodi godīgu un cienīgu

Par šīm nacionālajām iezīmēm “MK in Tver” jautāja ekspertiem, kas pārzina šo jautājumu.

– Pats kontinents ir neviendabīgs, atzīmē Tveras Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Vladislavs Šorikovs. – Padomju Savienība tradicionāli bija nodibinājusi sakarus ar Ziemeļāfrikas valstīm, kuras labprāt iegādājās mūsu iekārtas un iekārtas. Tostarp Tveras reģionā – naftas ieguvei un naftas pārstrādei. Krievu produkti viņiem diezgan labi piestāv par cenu.

Pēc CCCI vadītāja domām, no vārda “pilnīgi” sadarbības potenciāls ar Āfrikas valstīm nav izsmelts. Āfrikā dzīvo 1,4 miljardi cilvēku, apmēram tikpat, cik Indijā vai Ķīnā. Tajā pašā laikā devums pasaules IKP nav lielāks par 1,5%. Āfrikai ir savas priekšrocības Krievijai: kopumā labvēlīga attieksme pret mūsu valsti, jaunattīstības ekonomika un bagāti dabas resursi, tostarp derīgie izrakteņi, kas nav atrodami Krievijas Federācijā. Tomēr loģistika neļauj realizēt šo potenciālu: visa tirdzniecība kontinentā tradicionāli tiek veidota caur Eiropu. Un šodien vietējie uzņēmēji sūdzas, ka Eiropas starpnieku kompānijas uzpērk Āfrikas ziedus, aizved ar lidmašīnu uz Holandi, pārreģistrē un pārdod tālāk par lielu uzcenojumu. Afrikāņi vēlētos mums tieši pārdot ziedus, taču tam nav infrastruktūras.

Tikmēr eksperts ir pārliecināts, ka kontaktu dibināšanai, sadraudzības pilsētu attiecību veidošanai starp Krievijas reģionu un Āfrikas valsti nav nekādu juridisku ierobežojumu. Turklāt afrikāņi labprāt dodas mācīties uz Krieviju. Un, pēc mūsu studentu domām, viņi ir garīgi līdzīgi krieviem, kas palīdz ātri atrast kopīgu valodu.

Par to, cik svarīgi ir zināt vietējās paražas veiksmīgai uzņēmējdarbībai, stāsta LLC NPO “Signālu palaišanas ierīces” direktors, Tveras apgabala Sabiedriskās palātas priekšsēdētāja vietnieks, Rūpniecības un tirdzniecības ministrijas sabiedrisko padomju priekšsēdētājs un Tveras apgabala Ekonomikas ministrija Germans Kičatovs:

– Pirms diviem gadiem mūsu uzņēmums Ēģiptei piegādāja ugunsdrošības signalizācijas iekārtas valsts aģentūru vajadzībām. Tie tika uzstādīti Centrālajā bankā, Krievijas Federācijas Aizsardzības ministrijā, valsts arhīvā. Šī valsts pērk Krievijas drošības aprīkojumu, uzskatot to par uzticamu un lētu. Interesanti, ka pirms mums ēģiptieši iegādājās amerikāņu un vācu ierīces. Tiesa, šobrīd šis projekts ir apstājies, taču, tiklīdz situācija ļaus, esam gatavi atgriezties. Kopumā tie ir pieredzējuši un prasmīgi uzņēmēji, augsta līmeņa starptautiski biznesmeņi. Ēģiptes būvniecības uzņēmumi būvē visā Āfrikā un arābu pasaulē. Valsts ir vairāku muitas savienību dalībniece. Visi tirgotāji runā angliski, tāpat var satikt arī krievvalodīgos – bijušos Krievijas augstskolu studentus vai mūsu militāro akadēmiju kadetus. Turklāt viņi labi zina mūsu valodu un spēj tajā sarunāties.

Pēc Krievijas uzņēmēja domām, uzņēmējdarbības īpatnība Arābu Republikā ir tāda, ka personiskais kontakts nozīmē daudz vairāk nekā uz papīra parakstīts līgums.

– Ir jābūt kārtīgam un godīgam cilvēkam, jābūt zināmai autoritātei. Ja jūs piederat kādai valsts organizācijai – un es devos uz Ēģipti Krievijas Federācijas Rūpniecības un tirdzniecības ministrijas delegācijas sastāvā, tas palielina jūsu nozīmi, vairo pārliecību viņu acīs, un tad viņi sāk ar jums runāt. Pēc komunikācijas sākuma, dažu materiālu apmaiņas viņi noteikti ieradīsies Krievijā, lai paskatītos, ko īsti dara viņu partneris. Cūku kulā viņi nepirks, bet noteikti vispirms iepazīsies ar to, ko un kā tu dari. Un tikai pēc tam, kad viņiem būs liela uzticēšanās, viņi strādās ar jums, – dalījās Germans Kičatovs.

Turklāt ēģiptiešiem ir savas ikdienas nianses: Krievijā pieņemts darba jautājumus risināt no rīta, un viņi guļ līdz pusdienām. Tad lietišķu sarunu ar ēģiptieti nevar sākt uzreiz ar biznesu, vispirms ir jājautā, kā klājas ģimenei, kā klājas bērniem. Viņiem piektdiena ir brīva. Un viņi arī saka: jums ir jāatrod godīgs, pienācīgs cilvēks un ar viņu jārisina jebkurš bizness. Runājot par starpvalstu attiecībām, tagad tiek lemts jautājums par iespēju ēģiptiešiem par Krievijas precēm norēķināties rubļos. Ēģiptes bizness par to ir ļoti ieinteresēts.

Tveras vagonu rūpnīca savu nenovērtējamo pieredzi ieguva Ēģiptes tirgū, no kuras darbnīcām 564 automašīnas devās uz tālu arābu valsti. TVZ tehnoloģiju līguma otro pusi beidz Ungārijas autobūvētāji.

Pirmo reizi Krievijā tika noslēgts līgums par vieglo automobiļu izveidi un piegādi valstīm, kas nav NVS valstis ar gabarītu 1435 mm (Krievijā un NVS – 1520 mm). Dizainā izmantots nerūsējošā tērauda sakausējums, izmantoti mitrumizturīgi un siltumizolējoši materiāli un nodrošināts paaugstināts gludums. Katrai automašīnai ir divi tualetes kompleksi – “Eiropas” un “Turcijas” tipa.

Ēģiptes pasūtījumam TVZ tika organizētas atsevišķas montāžas līnijas. Ņemot vērā atšķirības no sērijveida dizaina, uzņēmumā tika ražots specializēts aprīkojums. Papildus ražotnes teritorijā tika izveidots iekraušanas laukums un muitošanas zona.

Tagad jaunie vagoni kursē pa visu Ēģipti. Lūk, ar kādiem iespaidiem dalījās bloga Secret Paths autors: “Vairāk nekā 850 km no Asuānas līdz Kairai. Braukt apmēram 17 stundas. Kad iekāpām savā 3. klases mašīnā, tā izrādījās tīra, ar ērtiem sēdekļiem, tīrām ērtām tualetēm. Sākumā neticēju savām acīm. Šī automašīna bija labāka par 2. klasi, ar kuru viņai jau bija ceļošanas pieredze. Viss nostājās savās vietās, kad ieraudzīju, kas ir ražotājs: Krievija, Tveras pilsēta. Tas ir tāds pārsteigums: Tveras vagonu rūpnīca darīja visu iespējamo, un, visbeidzot, Ēģipte ieguva patiešām ērtus un ērtus vilcienus.

Papildus Ēģiptei TVZ piegādes ģeogrāfija aptver Kazahstānu, Armēniju, Baltkrieviju, Latviju, Lietuvu un Mongoliju.

* * *

Apkoposim teikto. Āfrika pirmajā mirklī šķiet pārāk eksotisks galamērķis Tveras biznesam, taču pret krieviem šajā makroreģionā izturas laipni veco laiku dēļ. Turklāt Āfrikas partneri izrāda pieprasījumu gan pēc Krievijas precēm, gan pēc Krievijas tehnoloģijām. Līdz ar to Melnais kontinents var izrādīties tas pats, atvainojiet par kalambūru, tumšais zirdziņš, uz kuru likme nesīs labu dividendi.

Palīdzība “MK”

Arābu pieklājība. Ja jums tiek lūgts apsēsties krēslā, jums vajadzētu sēdēt ar kājām uz grīdas. Ir nepieklājīgi sakrustot kājas un pagriezt kāju cilvēka virzienā, to var uztvert kā apvainojumu vai rupjību. Zole tiek uzskatīta par netīrāko daļu, un pat tad, ja valkā dārgas firmas apavus, nevajag savu zoli rādīt sarunu partneriem. Jūs tos vienkārši noplēšat. Nestiepiet kājas sev priekšā. Iespējams, ka viņi tev neizteiks kādu piezīmi, bet viedoklis par tevi jau veidosies kā par neaudzinātu cilvēku.



Source link

Ziņo citiem - share

Leave a Reply

Ceram uz atbalstu

Kopā mēs veidojam labāku pasauli.

Jūsu ziedojums palīdzēs portālam turpināt ķert dezinformatorus un naida kurinātājus. Paldies par atbalstu!

10
Paldies par atbalstu!
Kaut kas nogāja greizi..
Previous slide
Next slide
DIENAS.INFO

IEROSINĀJUMS

Nosūtīt linku vai kādu citu ID pēc kura mēs varam identificēt saturu un izvērtēt iespējas tā pievienošanai monitoringa datu bāzē.

Ceram uz atbalstu

Kopā mēs veidojam labāku pasauli.

Jūsu ziedojums palīdzēs portālam turpināt ķert dezinformatorus un naida kurinātājus. Paldies par atbalstu!

10
Paldies par atbalstu!
Kaut kas nogāja greizi..