Search

“Viņi gribēja sajaukt pretgaisa aizsardzību”: ģenerālis Popovs nosauca iespējamo drona palaišanas vietu, kas lidoja uz Sanktpēterburgu


Varēja lidot no Igaunijas

Otro mēģinājumu ar bezpilota lidaparātiem uzbrukt mērķiem Sanktpēterburgā un Ļeņingradas apgabalā Ukraina veica naktī uz 31.janvāri. Viens no droniem spēja “nolaisties” Pleskavas apgabalā, otru mūsu pretgaisa aizsardzība notrieca jau virs Sanktpēterburgas. Viskrievijas organizācijas “Krievijas virsnieki” Vecāko virsnieku padomes loceklis, cienījamais militārais pilots, rezerves ģenerālmajors Vladimirs Popovs sarunā ar MK neizslēdza, ka droni varētu būt palaisti no Krievijas, Igaunijas, Somijas teritorijā vai no kuģa Somu līcī.

Agrā 31. janvāra rītā parādījās pirmās ziņas par Ukrainas bezpilota lidaparāta nakts pārtveršanu Pleskavas apgabalā. Par laimi, traumu vai ievainojumu nebija. Nedaudz vēlāk kļuva zināms par sprādzienu Sanktpēterburgā. Avoti ziņoja, ka plkst.4.20 bezpilota lidaparātu virs Kolpinas notrieca mūsu pretgaisa aizsardzība, un pusstundu vēlāk tas nokrita kompānijas Nevsky Mazut teritorijā. Atlūzas sabojājušas vairākas tvertnes.

Šī nav pirmā reize, kad Ukrainas formējumi uzbrūk mērķiem Sanktpēterburgā un Ļeņingradas apgabalā. Pirms neilga laika līdzīgs incidents notika Ustlugas ciemā. Turklāt abos šajos gadījumos amerikāņu izlūklidmašīnas tika pamanītas netālu no mūsu robežām pirms dronu uzbrukumiem.

Tā 26.janvārī no Zviedrijai piederošās Gotlandes salas ielidoja ASV Jūras spēku lidmašīna P8 Poseidon, kas šķērsoja Kaļiņingradas apgabala ziemeļus un Lietuvas un Baltkrievijas robežas ziemeļrietumu posmu. Pēc ekspertu domām, NATO izlūkdienesta virsnieks atklāja mūsu karaspēka un pretgaisa aizsardzības sistēmu pašreizējo atrašanās vietu uz līnijas Polocka-Pleskava-Ustjluga. Pirms 31. janvāra reida reģionā aktīvi darbojās arī NATO izlūklidmašīnas.

Eksperti ierosinājuši vairākas versijas par to, no kurienes varētu būt palaisti ienaidnieka bezpilota lidaparāti. Krievijas godātais militārais pilots ģenerālmajors Vladimirs Popovs neizslēdza, ka droni varēja nebūt palaisti no Ukrainas teritorijas, bet gan ieradušies no NATO valstīm.

– Ukrainas dronus varētu palaist no Baltijas valstīm. Igaunija ir tuvu Sanktpēterburgai, Latvija nav tālu. Godīgi sakot, tie varēja būt no Somijas teritorijas. Principā viņi to būtu varējuši izdarīt pat no Somu līča neitrālajiem ūdeņiem. Ir kuģu ceļš, kur kuģi kuģo zem dažādiem karogiem. Lidmašīnas tipa drons varētu lidot ārkārtīgi zemā augstumā virs ūdens un pēc tam iegūt augstumu vajadzīgā objekta apgabalā.

Militārais eksperts sliecas uzskatīt, ka incidentā bija iesaistītas Ukrainas diversijas un izlūkošanas grupas – DRG.

– Visticamāk, droni tiek palaisti kaut kur mūsu teritorijā. Respektīvi, varētu strādāt sabotāžas un izlūkošanas grupa – tādi korumpēti skini, kas bauda visus te labumus un tajā pašā laikā nodara kaitējumu.

– Vladimir Aleksandrovič, vai ir iespējams noteikt, no kurienes tika palaists drons?

– Noteikti. Piemēram, nesen uz viena uzņēmuma teritorijā netālu no Sanktpēterburgas nokrita drons un palika gandrīz neskarts. Tātad viņi to izjauks, izpētīs programmatūras ierīci, kas nodrošināja navigāciju un lidojumu noteiktā maršrutā, un uzzinās, no kura punkta tā tika palaista un kā tā tika kontrolēta. Tajā pašā laikā var būt īpatnības: dronu varēja palaist vienā virzienā, bet tas tuvojās mērķim no cita. Tas tiek darīts ar nolūku, lai sajauktu pretgaisa aizsardzību.

– Ja DRG darbotos, kādu palaišanas punktu viņi varētu izvēlēties?

– Viņi varētu izmantot mežainas platības palaišanai, kur, piemēram, ir izcirtumi. Izcirtums ir ērtākā līnija lidmašīnas tipa dronam, lai paceltos gaisā. Šajā gadījumā viņš var staigāt pa izcirtumu (parasti tas ir vairākus desmitus metru plats), un viņš nebūs redzams aiz koku vainaga. Šādus maršrutus var sastādīt, izmantojot satelītattēlus. Rietumvalstis, kas aktīvi palīdz ienaidniekam veikt sabotāžu, vienā vai otrā veidā izmanto savas navigācijas sistēmas un optiski elektronisko izlūkošanu. Viņi gandrīz tiešsaistē redz, kas un kur notiek. Ienaidnieks veido viltīgus manevrus un izmanto taktiskos paņēmienus. Pret tiem ir ārkārtīgi grūti atrast efektīvus pasākumus.

– Kāds ir šo uzbrukumu mērķis?

– Viņiem ir divējāds mērķis. Ne tik daudz, lai trāpītu mērķī un to atspējotu, bet lai dotu morālu un psiholoģisku triecienu iedzīvotājiem un grautu uzticību mūsu bruņotajiem spēkiem.

Publicēts laikrakstā “Moskovskij Komsomoļecs” Nr.29207 2024.gada 1.februārī

Laikraksta virsraksts:
Divējāda lietojuma Ukrodron



Source link

Ziņo citiem - share

Leave a Reply

Ceram uz atbalstu

Kopā mēs veidojam labāku pasauli.

Jūsu ziedojums palīdzēs portālam turpināt ķert dezinformatorus un naida kurinātājus. Paldies par atbalstu!

10
Paldies par atbalstu!
Kaut kas nogāja greizi..
Previous slide
Next slide
DIENAS.INFO

IEROSINĀJUMS

Nosūtīt linku vai kādu citu ID pēc kura mēs varam identificēt saturu un izvērtēt iespējas tā pievienošanai monitoringa datu bāzē.

Ceram uz atbalstu

Kopā mēs veidojam labāku pasauli.

Jūsu ziedojums palīdzēs portālam turpināt ķert dezinformatorus un naida kurinātājus. Paldies par atbalstu!

10
Paldies par atbalstu!
Kaut kas nogāja greizi..